Спільне майбутнє – спільними зусиллями: у Миколаєві стартувала конференція-гра серед старшокласників

28 лютого у сесійній залі міської ради відбулось відкриття конференції старшокласників “Модель ООН. Миколаїв-2020”. Учасниками заходу стали понад 120 школярів міста, області та молодих дипломатів з Києва і Запоріжжя. Впродовж двох днів учасники обговорювали тему “Спільне майбутнє – спільними зусиллями” через моделювання роботи комітетів Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Кожна команда представляла окрему країну.

Захід такого формату проводиться у нашому місті вперше, він присвячений 75-річчю Організації Об’єднаних Націй. Ініціатори – Київський ліцей бізнесу, Миколаївська школа №1 ім. О. Ольжича, за сприяння Представництва ООН в Україні, Миколаївської міської ради.

Як зазначають організатори, участь старшокласників у Моделі ООН дозволяє їм випробувати себе у якості дипломатів, навчитися вести дискусію та відстоювати свою позицію, дізнатися більше про сучасні міжнародні відносини, поточну міжнародну ситуацію та діяльність ООН у світі, створити нове коло знайомств. У результаті роботи коференції бачення молоддю сучасної ситуації в світі  викладено в окремих резолюціях.

Урочисте відкриття конференції відвідали Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, перший віце-мер Володимир Криленко, координаторка проєкту “Модель ООН” в Україні, перша заступниця директора Київського ліцею бізнесу Валентина Нідзельська, керівник проєкту “Модель ООН” у Миколаєві, директор школи №1 ім. О. Ольжича Володимир Заяць, начальниця управління освіти Ганна Личко, депутати міськради Наталя Горбенко та Владислав Єнтін, начальник управління молодіжної політики Олександр Рябенко.

– Майбутнє України – це молодь, яка має нові принципи, вміє критично мислити. Тому я завжди підтримую подібні заходи. Вони допомагають сформувати своє особисте бачення процесів, що відбуваються навколо, – зазначив Олександр Сєнкевич.

Міський голова поділився з молоддю власним досвідом, а також розповів про свою діяльність на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Зазначимо, що з 2016 року Олександр Сєнкевич є членом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Асоціації міст України.  Останні чотири роки він працював над питанням “Роль місцевих і регіональних влад у захисті внутрішньо переміщених осіб”. Тема стратегічна, актуальна для України в рамках війни на Донбасі та окупації Криму. Цього року українська делегація захистила резолюцію, яка була підтримана усіма представниками Конгрессу.

Олександр Сєнкевич зазначив, що дипломатична робота є дуже важливою і корисною у плані формування позитивного іміджу країни. І щоб гідно виконувати цю місію, слід бути освіченим, мати практичні навички ділового спілкування, вільно володіти англійською мовою.

– Миколаїв сьогодні відкривається світу, і я надзвичайно радий, що наше місто приймає гостей з інших міст, організовує освітні заходи для молоді. Бажаю вам сьогодні отримати нові корисні знання. Змінюйте світ, починаючи з себе! Впевнений, що досвід, отриманий тут, стане вам у нагоді, – резюмував Олександр Сєнкевич.

З вітальним словом до присутніх також звернулась координаторка проєкту Модель ООН в Україні Валентина Нідзельська.

– Передусім, маєте бути дипломатами свого життя. Можна не бути сильним у математиці, завжди за необхідності можна підтягнути ці знання, а от людяності, відкритості, щирості – цьому потрібно вчитися щодня, – зазначила пані Нідзельська.

Також присутніх у відеозверненні привітала координаторка системи ООН в Україні пані Оснат Лубрані.

Після урочистостей розпочалась робота конференції. Учасники прийняли клятву дипломата, виголосили вступні промови від імені країни, яку представляють, озвучили власну точку зору щодо участі молоді в житті суспільства, недопущення військових дій у світі.

Продовження заходу відбулось у приміщенні школи №1

ім. О.Ольжича, де учасники обговорили основну тему “Спільне майбутнє – спільними зусиллями”. Юні дипломати працювали у п`яти комітетах та комісіях, на яких розглянули такі проблеми:

Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки – «Загроза міжнародному миру й безпеці та дії ООН»

Комітет з економічних і фінансових питань – «Права людей з інвалідністю та всебічний облік інтересів цієї категорії людей у процесі реалізації цілей сталого розвитку на період до 2030 року»

Комітет з соціальних і гуманітарних питань – «Проблема наркотиків і боротьба з нею»

Комісія з охорони навколишнього середовища – «Глобальна проблема охорони клімату в інтересах сучасного й майбутніх поколінь».

Комісія з прав людини – «Захист зниклих осіб під час збройних конфліктів».

Довідково:

Модель ООН – це міжнародна освітня програма, яка вже понад 60 років надає можливість здобувачам освіти поринути у світ політики й дипломатії, ближче ознайомитись із роботою ООН шляхом імітації діяльності Генеральної Асамблеї, комітетів та комісій ООН. Під час гри-конференції кожна учнівська делегація представляє певну країну або міжнародну організацію, що входить в ООН. Шляхом дискусій і дебатів школярі намагаються знайти вирішення глобальних проблем та конфліктів, зрозуміти особливості світової політики, розвивати власні ораторські, дипломатичні та комунікативні навички. «Модель ООН» в Україні було започатковано у 1998 році завдяки учням Київського ліцею бізнесу, які вибороли право реалізувати цю міжнародну програму. Відтоді заклад забезпечив організаційну й змістовну роботу чотирьох усеукраїнських і восьми регіональних конференцій.

https://mkrada.gov.ua/news/12030.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *