Навчальний семінар «Конфлікти в закладах освіти: батьки-педагоги. Особливості спілкування з агресивними та конфліктними батьками»

Комунікація між сім’єю і школою має будуватися на засадах співпраці й партнерства. Адже обидві сторони мають однакову мету – виховати в дітях гідних людей, допомогти їм оволодіти знаннями й навичками, необхідними для дорослого життя. Утім будувати й підтримувати добрі взаємини вчителів і батьків не завжди вдається. Особливо у кризових ситуаціях, як зараз, коли освітній процес відбувається у складному режимі через військові дії в країні. На жаль, не у всіх педагогів та батьків завжди є ресурс для подолання конфлікту. Проте є можливість отримувати цей ресурс у знаннях, які надаються вчителям в межах психологічного навчання.

Таке навчання організовано ЦПРПП для педагогів міста в рамках методичного інтенсиву «Ефективна комунікація в системі педагогічної взаємодії під час реалізації концепції НУШ». 

Сьогодні, 20.02.2025, консультантами ЦПРПП Н. Гоберлас та Н. Смирновою проведено онлайн- семінар «Конфлікти в закладах освіти: батьки-педагоги». Учасниками заходу були представники закладів освіти міста: заступники директора з виховної роботи, соціальні педагоги, практичні психологи, класні керівники, вчителі закладів загальної середньої освіти, методисти та вихователі закладів дошкільної освіти. Також до зустрічі долучилися в рамках співпраці педагоги м. Житомир та м. Конотоп.

Під час зустрічі розглянуто питання щодо особливостей спілкування з агресивними та конфліктними батьками, правил комунікації між учасниками освітнього процесу в умовах сьогодення, вирішення конфліктів мирним шляхом; проаналізовано етапи конфлікту; опрацьовано практичні ситуації; надано рекомендації та алгоритми дій педагога. Учасники познайомилися з тестом Е. Берна «Дитина, дорослий, батько» та створили формулу аналізу своїх комунікативних здібностей. Було цікаво та корисно.

Звичайно, у спілкуванні ми стикаємося з різними людьми. І часом виникають несподівані ситуації, з якими не так просто впоратися. Але   конфліктів не варто боятися, потрібно вміти правильно з них виходити задля подальшого покращення стосунків. Пам’ятаємо, що «Найголовніша формула успіху – знання, як спілкуватися з людьми».  Головне – спокійно та виважено реагувати на ситуацію й сприймати свої помилки як корисний досвід. Педагоги мають бути професіоналами, залишитися спокійними і зібраними, трансформуючи негативну реакцію батьків у позитивне ставлення до себе та свого закладу.

Дякую всім учасникам за активність! Бережіть себе та близьких!

З матеріалами та презентацією можна ознайомитися на сайті ЦПРПП: https://cprpp.mkrada.gov.ua/?page_id=19129 .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *