ТОП-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті протягом нового навчального року

Вітаємо, шановні освітяни!

Оскільки новий навчальний рік вже от-от розпочнеться, час подумати не лише про нові освітні програми та пошук шкільного приладдя. Діти проводять все більше часу в інтернеті, тож цифрова безпека має бути важливою для освітян та батьків. 
Що потрібно знати:
  • 33,7% українських дітей проводять в інтернеті від 3 до 5 годин щодня, 13% дітей – від 5 до 7 годин.
  • 58% дітей 12-18 років уже користувалися ChatGPT. У порівнянні – лише 30% батьків мали такий досвід.
  • Більшість підлітків беруть телефони близько 50 разів на день, причому найчастіше – у шкільні години. 
  • 45% підлітків використовують програми з рейтингом для дорослих.
Громадська організація #stop_sexтинг зібрала для вас топ-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті протягом нового навчального року.
1. Відкрите спілкування та цифрова грамотність
Налагоджуйте відкрите спілкування з дітьми про їхні дії та досвід в інтернеті. Заохочуйте їх ділитися будь-якими проблемами, які викликають у них дискомфорт. Крім того, сприяйте розвитку цифрової грамотності, розказуйте про потенційні ризики. Спільно переглядайте цікаві відео та обговорюйте тему цифрової грамотності. 
 
2. Встановіть чіткі межі та правила часу перед екраном
Створіть чіткі межі для користування інтернетом у школі. Обговоріть правила користування соціальними мережами, гри в онлайн-ігри та відвідування сайтів. Встановлення балансу між цифровою взаємодією та діяльністю в реальному світі сприяє розвитку здорових звичок і знижує потенційні ризики. Обговоріть на батьківських зборах тему безпечного користування гаджетами та за потреби встановіть правила.
3. Рекомендуйте батькам користуватися батьківськими контролями

Не забувайте про можливість використання засобів батьківського контролю та безпеки, що доступні на пристроях і в програмах, якими користуються діти. Ці інструменти дозволяють фільтрувати вміст, обмежувати доступ до певних сайтів і контролювати дії в інтернеті. Ознайомтеся з функціями та підкажіть на зборах батькам, як їх налаштувати. Детальні інструкції для встановлення батьківських контролів.

4. Проінформований – захищений
Говоріть із дітьми про ризики в інтернеті, про незнайомців. Порадьте їм не ділитися особистою інформацією, такою як адреса, назва школи або контактні дані, з незнайомцями в інтернеті. Проведіть інформативні лекції у школах. Усі матеріали для різного віку доступні тут
5. Будьте позитивним онлайн-зразком для наслідування
Подавайте приклад для дітей.  Демонструйте відповідальне користування інтернетом, емпатію та повагу у своїй власній цифровій взаємодії. Підкресліть, що в онлайн-світі застосовуються ті самі принципи хорошої поведінки, що й у реальному світі.
6. Запросіть експертів на тему цифрової безпеки
Спеціальні рішення від громадської організації #stop_sexтинг допоможуть побудувати тісну співпрацю із закладами освіти та батьками. Ми створюємо актуальні програми, які розв’яжуть проблему тут і зараз. Children Online Safety Set готові спростити впровадження стратегій захисту дітей, забезпечити постійну підтримку, консультації та швидке реагування. Детальніше про спеціальні програми про безпеку в інтернеті.
 
У новому навчальному році усі дорослі повинні озброїтися інструментами та знаннями, щоб захистити дітей у цифровій сфері. Заохочуйте відкрите спілкування, покращуйте цифрову грамотність, встановлюйте чіткі межі, впроваджуючи інструменти батьківського контролю та демонструйте позитивний приклад користування інтернетом. Давайте разом подбаємо про те, щоб онлайн-досвід наших дітей був позитивним і безпечним.
 
Куди звертатися за допомогою:
  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
  • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм
Про #stop_sexтинг:
#stop_sexтинг – провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті. Запустила соціальне підприємництво з комплексними рішеннями для освітніх закладів Children Online Safety Set.
 
 
video_preview_dba31c0147854f602e0be07e289ef260.jpg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *