Пандемія чи війна? Коли наше життя зазнало найбільших змін? Чи стало випадків домашнього насильства більше на сьогодні? Що робити дітям, якщо вони стали жертвою шкільного чи домашнього насилля? Як поводитися у нестандартних, небезпечних ситуаціях дітям поза межами закладу освіти? На ці складні питання можна отримати важливі відповіді, використовуючи карткову ігрову методику «Коло безпеки». Це настільна гра, яка допомагає сформувати в учасників освітнього процесу систему уявлень та знань щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу.
Формування у дітей навичок безпечної поведінки має відбуватися повсякденно, як у мирний час так і у військовий.
Тому, 25 квітня, на запит педагогів міста консультантом ЦПРПП Н.Гоберлас спільно з фахівцями соціально-психологічної служби Г№32 Л.Козлик та Л.Родзіною проведено навчальний практикум щодо опрацювання та використання у роботі карткової методики «Створимо коло безпеки». У заході взяли участь заступники директорів з виховної роботи, соціальні педагоги, класні керівники Г №№13, 29, 32, 33, 44, 50, 56.
Для педагогів були представлені особливості використання карткової ігрової методики «Коло безпеки», якими поділилася з досвіду роботи соціальний педагог Г№32 Л.Козлик.
Учасники мали змогу програти гру, яка містить в собі п’ять кіл, а саме: «Загальні поняття про насильство», «Дитина і булінг», «Дитина і насильство в мережі – Інтернет», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомці». Педагоги підвищили рівень знань щодо проблем, пов’язаних з насильством, ділилися роздумами щодо впровадження методики в освітньому процесі, розібралися в нюансах. Граючи, вчителі, як діти, поринали у невимушену атмосферу, активно відповідали на питання, дискутували. Отримали рекомендації та алгоритми використання ігрової методики «КОЛО БЕЗПЕКИ» в своїй практичній діяльності під час онлайн-навчання, та задоволення від живого спілкування з колегами.
Наприкінці зустрічі проведено лотерею-розіграш. Фортуна посміхнулася класним керівникам Г№44, які стали переможцями лотереї й отримали комплекти карткової ігрової методики «Коло безпеки».
Дякуємо Л.Козлик та Л.Родзіній за співпрацю у проведенні навчального практикуму, учасникам заходу – за активність!
Гру «Коло безпеки» мають всі заклади освіти міста, тому і мають можливість користуватися методикою під час проведення інформаційно-просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу.
Вчимося, щоб навчати! Ми разом!
Консультант ЦПРПП Наталя Гоберлас