У реаліях сьогодення набуває актуальності гнучкість, прогностичність та мобільність щодо забезпечення освіти в умовах дистанційного навчання під час воєнного стану в Україні.
З цією метою 08.09.2023 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників в режимі онлайн проведено освітній менторинг «Говоримо про те, що на часі: про реальність та виклики сьогодення».
Деркач Ганна Іллівна презентувала досвід дистанційної роботи колег міста у збірці «Освіта в умовах воєнного стану: реалії, виклики, досвід, здобутки», продемонструвала здобутки учнів та вчителів у цифрах і фактах. Особливу увагу керівників закладів освіти звернула не тільки на досягнення, але й на фактори зниження якості освіти. Рекомендувала шляхи подолання освітніх втрат.
Корисним та актуальним став обмін досвідом роботи педагогічних колективів щодо організації освітнього процесу під час дистанційного навчання:
- Миколаївського ліцею ім. професора М.Александрова щодо цифровізації як складової освітнього процесу;
- Миколаївського ліцею № 8 (юридичний) щодо створення умов для організації дистанційного навчання з використанням інформаційно-ресурсного забезпечення;
- Миколаївського ліцею № 3. Психологічна служба та її роль у створенні середовища безпеки. Робота Кризового центру психологічної підтримки;
- Миколаївської гімназії № 47. Організація виховного процесу в умовах воєнного стану.
Романіченко Ірина Володимирівна надала консультацію щодо особливостей організації 2023/2024 навчального року. Акцентувала увагу на алгоритмі дій переходу освітнього процесу на змішану форму навчання; організацію навчання учнів, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації і здобувають освіту в закладах освіти країни перебування та України.
Вважаємо, що презентований досвід, надані корисні методичні рекомендації та поради сприятимуть підвищенню якості освіти в особливих умовах сьогодення.
Освітній менторинг дійсно був на часі, про що свідчать відгуки учасників заходу.