- Створити міні-укриття. Збудувати халабуду у безпечному місці і періодично привчати дитину накриватися та перебувати там. Дитина повинна знати, якщо буде надзвичайна ситуація, то сховатися потрібно там.
- Навушники для сенсорно чутливих дітей. Привчайте дитину користуватися ними і, якщо цього ще не відбулося.
- Зберігати спокій.Діти з розладами аутичного спектру дуже сильно реагують на настрій, поведінку, слова батьків. Вони все віддзеркалюють. Тому найважливіше – самим бути спокійними, впевненими, не панікувати і не появляти жодних надмірних емоцій. Ви маєте бути такими як завжди.
- Дотримуйтесь режиму дня.Рутина – дуже важлива! Готуйте їжу, прибирайте, читайте книжки – робіть все, що ви робили кожного дня.
- Конец5Намагайтесязонувати новий простір і не змішувати зони: тут ми спимо, тут малюємо, тут складаємо іграшки, тут робимо руханку, а тут – їмо.
- Розкладіть улюблені речідо кожної зони: іграшку або подушку – в спальню, чашку – до кухні і т.п.
- Намалюйте схематичні зображення кожної зону на стікерах – за що відповідає ця зона (кухня – тарілка і ложка, спальня – ліжко).
- Перший час до призвичаєнняпроходьте з дитиною шлях від однієї зони до іншоїі проговорюйте: «Я йду на кухню їсти», «Спальня, лягаю спати», «Я йду до ванної кімнати купатися».
- Постарайтеся придумати гру або заохочення до кожного приміщення, щоб підкріпити переїзд великою кількістю позитивних емоцій. (У ванній кімнаті співайте улюблені пісеньки, у ліжку читайте казку, на кухні проходьте квест з розкладання овочів за кольорами, не забувайте про заохочення для дитини.
Зберігайте спокій!
Ви маєте бути такими як завжди!