Вливаємось у робочий ритм: лайфхаки для вчителів

osvitoria.media

Після літньої відпустки буває непросто ввійти в робочий ритм. А робота педагога передбачає постійне спілкування і високе психологічне напруження. Тож ми подбали про те, щоб знизити рівень стресу освітян на початку нового шкільного року. Розповідаємо, як реагувати на провокативні чи особисті запитання учнів. Як розробити план уроку всього за 5 хвилин (так-так, це можливо!). Як мудро спілкуватися з батьками у Viber-чаті. Що робити, щоб ваш емоційний інтелект ще більше зріс і убезпечив від виснаження та вигорання.

Як зробити план уроку за 5 хвилин: поради британського зіркового вчителя

Будьмо чесні: викладання — це стрес і бентега. Вчителів постійно оточують 30–40 дітей, і вже одне це виснажує. Тож потрібно створювати нові методи, які допоможуть спростити виконання складного завдання. Простий інструмент — план уроку, який можна скласти для себе за 5 хвилин. Спробуєте втілити на практиці поради одного з 500 найвпливовіших людей Великої Британії — Росса Моріссона МакГілла?


Скільки вчитель має мовчати на уроці

Вчитель має розповідати, вважають зазвичай. А коли зробити паузу? Як довго її тримати під час лекції, опитування та розмови з учнями? Вміння мовчати особливо важливо за дистанційного та змішаного навчання. Адже, як з’ясували американські дослідники, мовчання часом навчає краще за монолог. Тож навчимося тримати паузу правильно?


Як відповідати на складні запитання учнів та батьків?

Ну звісно ж, вчитель — не google search, щоб знати все. Але як вийти із ситуації, коли учень ставить питання, на яке ви не маєте відповіді? Спойлер: є низка послідовних кроків, що допоможуть в цій ситуації;) Також розповідаємо, як управляти запитаннями в класі, чи реагувати на запитання особистого характеру та як уміло відповісти на надто емоційні запитання від батьків. 


Як не вигоріти вчителю: 5 порад для розвитку емоційного інтелекту

Кожен шостий педагог описує нині свій стан як стресовий, а кожен четвертий — як тривожний. Як подолати емоційне виснаження, перші дзвіночки вигорання тоді, коли життя вимагає мобілізувати всі ресурси? Треба поставити спеціальний буфер між собою та невизначеністю. Радимо прочитати цю статтю з порадами знаної кризової психологині та коуча Олени Любченко. 


Мирний Viber-чат: не сварки та плітки, а повага і конструктив

Ви теж обговорюєте у Viber новини класу, плануєте екскурсії та свята? Але як зробити спілкування у Viber ефективним, без сварок, образ та зайвої інформації? Маємо суперкорисну інструкцію. Цікаво, що всі ці правила працюють як онлайн, так і наживо. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *