Загальна кількість годин, що відводиться на засвоєння змісту програми – 45 годин.
Міністерство освіти і науки України затвердило Типову програму підвищення кваліфікації педагогічних працівників згідно з оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти. Відповідний наказ № 397 від 31 березня МОН опублікувало на своєму сайті.
Так, програма передбачає формування загальних та фахових компетентностей щодо імплементації оновленого Стандарту з урахуванням особистісно орієнтованого, інтегрованого, компетентнісного, діяльнісного підходів.
ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ: науково-педагогічні працівники, фахівці Центрів професійного розвитку, методисти відділів дошкільної освіти обласних/міських інститутів післядипломної освіти; педагогічні працівники закладів освіти, які забезпечують здобуття дошкільної освіти дітям відповідного віку.
СЕРЕД ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:
- ознайомлення педагогічних працівників зі стратегіями та тенденціями, що склали основу для розроблення змісту оновленого Стандарту;
- формування розуміння слухачами сутності понять «Державний стандарт дошкільної освіти», «цінності дошкільної освіти», «компетентність», «освітнє середовище» «результати навчання», «якість дошкільної освіти», «змістове наповнення Стандарту»;
- удосконалення здатності та готовності цільової аудиторії планувати освітній процес з урахуванням положень оновленого Стандарту для вибудовування індивідуальної освітньої траєкторії дитини дошкільного віку;
- формування здатності педагогічних працівників організовувати різні види діяльності дітей у закладі дошкільної освіти на засадах діяльнісного, компетентнісного, особистісно-орієнтованого, інтегрованого, соціокультурного підходів та базових принципах:
– демократичність;
– рівний доступ до якісної дошкільної освіти кожній дитини, освіти без дискримінації за будь-якими ознаками;
– забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору;
– міжвідомча взаємодія;
– державно-громадське та державно-приватне партнерство в організації та управлінні дошкільною освітою;
– соціально-педагогічне партнерство громади та всіх учасників освітнього процесу.
- вдосконалення готовності педагогів до організації партнерства з батьками вихованців задля підвищення культури відповідального батьківства.
ЗАГАЛЬНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ, ЯКІ НЕОБХІДНО ОПАНУВАТИ ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРАЦІВНИКУ:
- збереження цінностей дитинства, примноження здобутків дошкільної освіти, розуміння шляхів її поступу в історичній ретроспективі;
- вільне використання цифрових технологій для реалізації освітніх завдань та вдосконалення професійної діяльності;
- генерування нових ідей (креативність);
- прийняття обґрунтованих рішень;
- співпраця та взаємодія у команді;
- організація партнерської взаємодії з батьками вихованців;
- міжособистісна взаємодія;
- рефлексія та саморозвиток.
ФАХОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ, ЯКІ НЕОБХІДНО ОПАНУВАТИ ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРАЦІВНИКУ:
- визначати та оцінювати актуальні проблеми дошкільної освіти;
- враховувати українські традиції та міжнародні практики в реалізації змісту оновленого Стандарту;
- розробляти змістово-методичне забезпечення освітнього процесу з урахуванням вимог оновленого Стандарту;
- розвивати у дітей дошкільного віку базові якості особистості (самостійність, відповідальність, працелюбність, лідерство, людяність, спостережливість, справедливість, ініціативність, активність, креативність та ін.);
- навчатися впродовж життя з метою підвищення особистісно-професійного саморозвитку;
- вивчати запити й очікування всіх учасників освітнього процесу в закладі освіти задля підвищення якості дошкільної освіти.
Програма складається з теоретичної складової, практичної складової, самостійної роботи; у змісті програми – 16 взаємопов’язаних тем.
Форма підвищення кваліфікації: дистанційна/мережева
ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ГОДИН, ЩО ВІДВОДИТЬСЯ НА ЗАСВОЄННЯ ЗМІСТУ ПРОГРАМИ – 45 ГОДИН (1,5 КРЕДИТ ЄКТС), З НИХ:
- Лекційні заняття – 6 годин;
- Практична робота – 26 годин;
- Самостійна робота – 11 годин;
- Підсумкові заходи – 2 години.
Підвищуйте свою кваліфікацію на «Всеосвіті» – це не лише корисно, але й зручно. Ми пропонуємо чудові онлайн-курси від освітніх експертів, актуальні вебінари, в яких спікери діляться власними лайфхаками, марафони, в яких ви дізнаєтеся про сучасні інструменти організації освітнього процесу та конференції, де фахівці нададуть практичні поради з будь-яких освітніх аспектів.
І найголовніше, що заклади освіти можуть співпрацювати зі «Всеосвітою» у сфері підвищення кваліфікації та отримати чимало переваг!
Обирайте, що вам до вподоби та навчайтесь у будь-який час!