Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Оприлюднений проект Умов прийому до вишів у 2021 році

Міністерством освіти і науки розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти в 2021 році.

Проект документа оприлюднений на сайті освітнього відомства.

Документ пропонує кілька новацій, які після затвердження Умов прийому будуть застосовані при зарахуванні вступників до закладів вищої освіти в 2021 році.

За інформацією Міністерства освіти і науки, наступного року подавати заяви через електронні кабінети зможуть усі категорії вступників, у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста, які мають хоча б один сертифікат ЗНО.

Також планується запровадити можливість виконання вимог до зарахування через  електронний кабінет із використанням кваліфікованого електронного підпису вступника.

Для підтримки регіональних закладів вищої освіти пропонується збільшити вагу регіонального коефіцієнта до 1,03 та до 1,05 для спеціальностей з особливою підтримкою.

Окрім того, пропонується ввести вагові коефіцієнти для вступу до магістратури — заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%. Також планується надати право закладу у своїх правилах прийому встановлювати мінімальне значення вступних випробувань та конкурсного бала для вступу на ту чи іншу конкурсну пропозицію.

Для зменшення плутанин та непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, пропонується автоматично виключати із конкурсу на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більше ніж за однією освітньою програмою, більше як в одному закладі освіті тощо).

Наступного року вперше ЗНО з української мови та літератури можливо буде скласти у двох рівнях: тільки з мови або з мови та літератури.

Результати ЗНО з української мови будуть використовуватись для вступу на більшість спеціальностей, а для спеціальностей з підвищеними вимогами до гуманітарних знань (гуманітарних, філологічних тощо) – необхідно буде складати ЗНО з мови та літератури.

Результати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна використовувати для вступу на всі спеціальності як результати ЗНО з української мови та літератури або ЗНО з української мови.

У зв’язку із затвердженням стандарту вищої освіти для другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 081 «Право» встановлено обмеження для вступу до магістратури на цю спеціальність – з 2021 року це зможуть зробити тільки випускники, які завершили навчання на бакалавраті за спеціальностями 081 «Право» або 293 «Міжнародне право».

Основний етап вступної кампанії пропонується провести у липні 2021 року.

Громадське обговорення проекту Умов прийому до закладів вищої освіти в 2021 році триватиме до 30 вересня. Зауваження та пропозиції до проекту акта необхідно надсилати у формі порівняльної таблиці до 30 вересня 2020 року на e-mail [email protected].

ПРОЕКТ УМОВ ПРИЙОМУ В 2021 РОЦІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *