Звернення до спеціалістів МОЗ та МОН від керівників та педагогів закладів дошкільної освіти міста Миколаєва

 

 

Розуміючи намагання організувати протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти якнайкраще, не можемо погодитися з запропонованими тимчасовими рекомендаціями. Даємо коментар по кожному пункту рекомендацій.

1. Робити температурний скринінг всім працівникам закладу перед початком роботи – це найпростіша рекомендація і вона не викликає роздратування. 

2. Вимога щодо вимірювання температури тіла дітям при вході та кожні чотири години протягом дня потребує роз’яснень 

 • хто вимірюватиме  температуру на вулиці при вході у дошкільний заклад? Якщо стан погоди не буде дозволяти зустрічати дітей на вулиці, як тоді, як уникнути скупчення?
 • де  і з ким будуть знаходитися діти, коли через чотири години має бути виміряна температура одночасно у всіх групах. За таких умов з дітьми мають працювати 2 вихователя та помічник вихователя.

3Очікування батьками дітей на території дитячого садка має бути обмеженою. Як визначити кількість для обмеження та хто має  забезпечити охорону входу на територію закладу?

4. Хто на вході буде контролювати процес оброблення рук дітей антисептиком, якщо вихователь з більшою кількістю дітей вже знаходиться у групі, адже тільки у такий спосіб ми уникнемо скупчення у вході?

5. Порада щодо проведення заходів навчання дітей протиепідемічним правилам у ігровій формі з прикладом працівника закладу говорить про нерозуміння особливостей роботи спеціалістів дошкілля  з дітьми дошкільного віку. Освітній процес будується на основі прикладів дорослих та ігрової діяльності.

6. Ця серія рекомендацій свідчить про незнання санітарного регламенту щодо створення умов для перебування дітей у закладі у літній період. Щороку влітку у приміщення вилучаються килими (і не тільки з довгим ворсом), м’які іграшки, у вуличному взутті ніхто ні взимку, ні влітку не заходить у групи.

Однак виникає запитання щодо заборони використання багаторазових (тканинних) рушників.

Чи знають автори скільки раз на день дитина миє руки, миє обличчя: зайшли у групу, перед сніданком, після сніданку, після занять, під час прогулянки декілька разів, після прогулянки, після обіду, після туалету перед сном, після сну, після вечері.

Крім цього, всі діти після прогулянки, коли спека досягає 30-36 градусів, миються під душем. Хтось уявив, як витирати дитину паперовим рушником и скільки його потрібно.

7. Виконати цей пункт нереально. Навіть у випадку, якщо у групі  буде не більше 10 дітей, обмежити контакти не в силах педагога-дошкільника, бо це протирічить усім засадам дошкільного виховання. Неможливо здійснити у групі адаптований прийом їжі, адже остигає страва, розтягується час прийому їжі. Як убезпечити дітей, якщо одні обідають, а інші йдуть грати, а тим паче,  лягають спати у іншому приміщенні тощо.

Регулювати кількість дітей щодо зменшення кількості їх прийому  у групи теж є небезпечним з точки зору виконання  законодавства, Конвенції прав дітей.

8. Забезпечення медичними гіпометрами, засобами індивідуального захисту (заміна кожні 3 години), дезінфікуючими засобами (прибирання кожні 4 години без дітей) та утилізація використаного потребує додаткових людських та фінансових ресурсів.

Як і куди утилізувати, хто має буде займатися цим й оплачувати вивіз? Відсторонення від роботи осіб групи ризику оголить персонал, працювати й виконувати режим буде нікому. Й це є порушенням норм людського права.

Яку шкоду ми приносимо екології на очах дітей та руйнуємо всі зусилля педагогів щодо сталого розвитку й збереження ресурсів годі тільки й гадати!!!

Ми – педагоги дошкілля не можемо гарантувати стовідсоткову  безпеку ні для дітей, ні для себе! Навала функцій, утримання дітей у протиприродній для них емоційно-комунікативний, руховій та пізнавальній сферах, постійний тиск з боку батьківства, керівництва, ЗМІ, з шаленою відповідальністю за здоров’я фізичне, психічне й духовне своїх малюків, пригнічує й призводить до складної напруженої атмосфери. І це все на фоні найнижчої заробітної плати за працю. Навіть, якщо ми будемо намагатися виконувати всі приписи, ми не зможемо бути впевнені у тому, що хтось не є вірусоносієм. Тому, пропонуємо дочекатися реальної можливості працювати у нормальному режимі літнього періоду, але  без перебування батьків у приміщеннях дитячого садка, або у повному обсязі забезпечити заклади усім необхідним без потреби керівникам закладів вирішувати кадрові питання, адже кадровий голод вже відчуваємо декілька років, та  звертатися за допомогою до батьків.

Ірина Романюк, голова місцевого осередку 
ВГО “Асоціація працівників дошкільної освіти” 
міста Миколаїв

20 Replies to “Звернення до спеціалістів МОЗ та МОН від керівників та педагогів закладів дошкільної освіти міста Миколаєва”

 1. Ми – педагоги дошкілля не можемо гарантувати стовідсоткову безпеку ні для дітей, ні для себе! Навала функцій, утримання дітей у протиприродній для них емоційно-комунікативний, руховій та пізнавальній сферах, постійний тиск з боку батьківства, керівництва, ЗМІ, з шаленою відповідальністю за здоров’я фізичне, психічне й духовне своїх малюків, пригнічує й призводить до складної напруженої атмосфери. І це все на фоні найнижчої заробітної плати за працю. Навіть, якщо ми будемо намагатися виконувати всі приписи, ми не зможемо бути впевнені у тому, що хтось не є вірусоносієм. Тому, пропонуємо дочекатися реальної можливості працювати у нормальному режимі літнього періоду, але без перебування батьків у приміщеннях дитячого садка, або у повному обсязі забезпечити заклади усім необхідним без потреби керівникам закладів вирішувати кадрові питання, адже кадровий голод вже відчуваємо декілька років, та звертатися за допомогою до батьків.

 2. Мм згодні з кожним словом. Тим паче спочатку треба всіх перевіряти на вірус. І це теж не гарантує про безпеку. Бо захворіти і передати вірус легко і навіть ніхто про це не буде знати, а наслідки від цього самі розумієте які. Хвороба підступні, а особливо ускладнення після хвороби. І тоді нащо був потрібний такий важкий двохмісячний карантин, щоб легко знову рознести цю хворобу зараз.

 3. Це звернення не тільки від педагогів дошкілля Миколаєва, а й від педагогів усієї України.

 4. Дошкілля Херсонщини підтримує звернення Миколаївських педагогів. Дійсно, забезпечити виконання в повному обсязі вимог, визначених Постановою головного санітарного лікаря України, неможливе

 5. Повністю підтримую педагогічних працівників Миколаївщини. Одним із завдань дошкільнох освіти є збереження фізичного та психічного здоров’я дітей. На мою думку, в нинішніх умовах ми не зможемо в повному обсязі це здійснити. Прийом дітей до садка після тривалої перерви без довідок на ентеробіоз є прямим порушенням Санітарного регламента. Строки відкриття садків треба переглянути.

 6. Нарешті хоч хтось оприлюднів загальну думку усіх українських педагогів дошкільників! Кожне слово цілить у саму сутність! Підписуюсь під кожним словом!

 7. Згодна повністю з усіма зауваженнями, що викладені у статті. Перш ніж відкривати дитсадки, керівництву галузі треба ретельно вивчити умови і вимоги роботи у дошкільних закладах, реальність виконання усіх вимог, які вони декларують. Треба прислухатися до педагогів- практиків.

 8. Как бывший руководитель дошкольного учреждения, Отличник обпразования, Ветеран труда смею заявить, что это решение открыть к работе дошкольные и другие ( напр оздоровительные детские центры) учреждения приведут к такой ситуации, когда придётся вмешиваться уже пррокуратуре, ибо нарушений и пр. будет “выше крыши”. А отвечать заставят не тех, кто дал приказ, а тех, кого обязали выполнить. НЕДОПУСТИМО !!!

 9. Цілком згідна!Рекомендації пишуть люди, які ніколи не стикалися з роботою в дошкіллі!

 10. Згодна з усіма пунктами. Той хто придумав рекомендації для відкриття садочків зовсім не має уяви про те як вони працюють!!!

 11. Повністю підтримую і підписуюсь під кожним пунктом, як директор садочку. І ще хочу додати, що помічники вихователів не зможуть допомагати з дітьми, бо постійно митимуть приміщення та іграшки з обладнанням. Також літо – це період відпусток. Половина колективу працюють за іншу половину. Заміна не оплачується через брак коштів.Це дуже велике навантаження.

 12. Повністю підтримую і підписуюсь під кожним пунктом, як директор садочку. І ще хочу додати, що помічники вихователів не зможуть допомагати з дітьми, бо постійно митимуть приміщення та іграшки з обладнанням. Також літо – це період відпусток. Половина колективу працюють за іншу половину. Заміна не оплачується через брак коштів.Це дуже велике навантаження.

 13. Готова підписатися під кожною літерою вашого звернення. Голова іде кругом.Конкретики зовсім немає,тому і зверталися до педагогів з проханням долучитися до обговорення.Тепер треба чекати, чи почують практиків.Дякцю вам .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *