Сьогодні в рамках співпраці ЦПРПП з ГО «Підтримка психічного здоров’я. Центр психічного здоров’я. Миколаїв» на базі освітнього цифрового центру проведено тренінг для консультантів ЦПРПП та педагогів Будинку вчителя «Профілактика професійного вигорання педагогів».
Мета заходу – ознайомити педагогів з поняттям «синдром емоційного вигорання», його основними причинами і симптомами, визначити основні умови збереження емоційного здоров’я педагога; підвищити самооцінку педагогів, їх впевненість у собі; створити умови для психологічного розвантаження педагогів.
Тренер проєкту пані Вікторія ознайомила учасників з основними методами саморегуляції щодо профілактики професіональних стресів, зниження психоемоційного напруження; сучасними техніками й прийомами стабілізації емоційного стану педагогів. Педагоги протестували свій емоційний стан, опрацювали практичні вправи, закріпили навички боротьби з «синдромом емоційного вигорання».
Зустріч пройшла в атмосфері емоційної свободи та відкритості, дружелюбності й довіри один до одного.
Професія педагога належить до категорії стресогенних і вимагає великих резервів володіння собою та саморегуляції. У педагогічній діяльності постійно спостерігають стан емоційної напруженості. В окремих випадках емоційна напруженість досягає критичного моменту – й результатом стає втрата самовладання та самоконтролю. Але ми маємо пам’ятати, що емоційне вигорання – не хвороба й не діагноз. Чим раніше почати з ним боротьбу, тим ефективнішою вона буде. Проте найкраще все ж буде запобігти емоційному вигоранню; навчитися формувати професійні якості: комунікативні здібності, рефлексію, здатність до емпатії.
Дякуємо ГО «Підтримка психічного здоров’я. Центр психічного здоров’я. Миколаїв» за співпрацю!
Збережімо отримані позитивні емоції від зустрічі. Успіхів нам і внутрішньої рівноваги!